Простий рецепт глінтвейна
Зимаааа❄️❄️❄️
Уяви собі - мороз, рипить під ногами сніг, пар огортає всіх навколо,вечір... Ти йдеш ... ну, припустимо, з зупинки до будинку. Або тільки що скотився з гори, куди вибрався з сім'єю. Або знімав на вихідні будиночок в лісі і повертаєшся з прогулянки. Неважливо. Просто відчуй - ти трохи замерз, нагулявся / накатався, заходиш в тепло (будинок, квартира, кафе) і тут ВІН - гарячий і ароматний. Насолоджуйся!😉
Гарячий пряний глінтвейн на основі червоного вина (в ідеалі бордо), - в Середні століття в країнах Центральної і Північної Європи був головним напоєм різдвяних базарів та інших зимових свят під відкритим небом. Тоді червоне сухе вино ароматизували головним чином галангалом (калган) - головною приправою кухні країн Південно-Східної Азії. Цей корінь - родич імбиру, але на відміну від нього не такий пекучий і володіє додатковим, злегка парфумерним ароматом, здатним замінити собою цілий набір спецій. Пізніше його змінили суміші з паличок кориці, коробочок кардамону, гвоздики, бадьяна, запашного перцю і апельсинових кірок, до яких стали домішувати підсолоджувач - мед або цукор.
Втім, яким би не був остаточний набір спецій, в приготуванні глінтвейну важливо дотримуватися одного головного принципу - ні в якому разі не кип'ятіть вино.
Інгредієнти:
- Вода - 1,5 склянки.
- Червоне сухе вино - 1,5 склянки.
- Палички кориці - 2 штуки.
- Гвоздика - 3 штуки.
- Терта лимонна цедра - щіпка.
- Апельсини - 1 штука.
- Мед - 6 столових ложок.
- Цукор - 2 столові ложки.
- Аніс (бадьян) - 3 штуки.
- Мелений імбир - на кінчику ножа.
- Чорний чай - за смаком.
Інструкція приготування:
- У каструлю налити води і довести до кипіння.
- Закинути чай і спеції.
- Залити вино і кинути нарізані кружальцями апельсини.
- Додати цукор і мед.
- Варити 6 хвилин, не доводячи до кипіння.
- Подавати гарячим.
Смачного!!!
Немає коментарів